فونداسیون بتنی پیش ساخته پایه چراغ

پایه چراغ, فونداسیون تیربرق

    پایه چراغ روشنایی یک قطعه پیش ساخته بتنی است که از آن به عنوان فونداسیون تیرها و پایه های چراغهای روشنایی استفاده می شود. این پایه ها از بتن مسلح ساخته شده و بسته به ابعاد و ارتفاع تیر چراغ دارای چند بولت جهت نصب تیر روشنایی می باشند. در جدول زیر مشخصات عمومی پایه چراغها آمده است. تعداد و قطر بولتهای انتظار براساس ارتفاع و وزن تیر روشنایی تعیین می گردد. در هر پایه چراغ معمولا یک لوله جهت عبور کابل های برق از فونداسیون به تیر روشنایی تعبیه می گردد. 

      پایه چراغ ها معمولا در دو نوع ستونی و پاشنه دار ساخته می شوند. در نوع ستونی مقطع پایه در ارتفاع تغییری نمی کند. از پایه های ستونی بیشتر در تیرهای کوچک و با ارتفاع کم استفاده می شود. نوع دیگر پایه های پاشنه دار هستند که سطح مقطع آنها در کف بزرگتر است که باعث پایداری بیشتر آنها می گردد. در پایه های ستونی به منظور امکان بارگیری و نصب معمولا یک سوراخ سراسری در پایه تعبیه می گردد. اما در پایه ها پاشنه دار معمولا از یک یا چند قلاب بدین منظور استفاده می شود. 

    

 

 

مشخصات عمومی
جنس بدنه بتن مسلح
نوع ستونی - پاشنه دار
عیار بتن  350 کیلوگرم در متر مکعب
رده بتن مصرفی (C25 (250 kg/cm2
نسبت آب به سیمان 0.4 تا 0.45 همراه با فوق روان کننده کربوکسیلاتی
نوع میلگرد AIII
ملاحظات

بتن حداقل 5 روز قبل از حمل عمل آوری شده
تا به مقاومت اولیه جهت بارگیری و حمل برسد

 
 

مزایای پایه چراغ بتنی پیش ساخته

1- اجرای سریع در محل و عدم نیاز به انجام کارهای عمرانی در سایت
2- کیفیت بسیار بالاتر نسبت به فونداسیون های درجا
3- دقت بالا در محل بولتها جهت سهولت نصب تیر روشنایی


قیمت پایه چراغ بتنی پیش ساخته

     قیمت پایه چراغ بتنی به ابعاد و تعداد و قطر بولتهای آنها بستگی دارد. قیمت هر عدد پایه چراغ بتنی بسته به ابعاد و تعداد و قطر بولتهای آن در محدوده 4500000 - 125000000 ریال قرار دارد. برای دریافت قیمت دقیق براساس ابعاد مورد نظر خود می توانید با شماره 66073752 و 66073766 تماس حاصل فرمایید.

 

 پایه چراغ پیش ساخته بتنی با شکل ستونی

پایه چراغ, فونداسیون تیربرق    یکی از انواع اصلی پایه چراغها، پایه های از نوع ستونی است. شکل قاعده این پایه ها بصورت مربع یا مستطیل بوده و شکل قاعده در ارتفاع پایه ثابت است. از این نوع پایه معمولا برای تیرهای با ارتفاع کم و کوچک استفاده می شود. حداقل ابعاد قاعده 30*30 سانتیمتر است و ارتفاع پایه نیز معمولا بیش از 50 سانتیمتر می باشد. 

    در تصویر مقابل نمونه ای از پایه چراغ از نوع ستونی دیده می شود. 

    

پایه چراغ پاشنه دار پیش ساخته بتنی

    پایه چراغ پاشنه دار نوع دیگری از انواع پایه چراغ است که قاعده آن در کف بزرگتر بوده و از آن برای تیرهای بزرگ و با ارتفاع بالا استفاده می شود. پاشنه موجود در این پایه ها پایداری و ایستایی تیر را در برابر واژگونی افزایش می دهد. همچنین خاک ریخته شده بر روی پاشنه باعث افزایش گیرایی و پایداری تیر روشنایی می گردد.

1000 کاراکتر باقیمانده است


 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

محصـولات

مشتریان

  شرکت تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو (ایساکو)
  بنیاد امور بیماریهای خاص
  بانک کشاورزی
  شرکت مدیریت تولید برق بعثت (نیروگاه بعثت)
  شرکت بلند پایه یادمان
  شرکت توزیع نیروی برق همدان
  شرکت کرمان موتور
  شرکت انتقال داده های نداگستر صبا (صبانت)
  شرکت صا ایران
  شرکت ساختمانی بانک ملت