ارت پیت بتنی پیش ساخته


earth pit, ارت پیت 

 

     به منظور امکان دسترسی و بازدید و مرطوب کردن چاه ارت، معمولا لازم است که در روی زمین یک دریچه بازدید (Earth Pit) تهیه و نصب گردد. گاهی به ارت پیت، دریچه ارت یا چاله ارت یا حوضچه ارت هم می گویند. لوتوس بتن انواع مختلفی از این دریچه ها را تولید نماید. دو نوع پرکاربرد آن شامل تیپ A و B بوده که مشخصات فنی و ابعاد آنها در جدول زیر آمده است.

     دیگر ابعاد دریچه ارت (ارت پیت) مطابق سفارش ساخته و تحویل می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از این نوع ارت پیت ها به لینکهای زیر مراجعه فرمایید. 

 

مشخصات فنی ارت پیت های استاندارد 
تیپ A B
جنس بدنه بتن مسلح
شکل دریچه مکعبی
ابعاد خارجی 14×34×34 سانتیمتر 26×40×40 سانتیمتر
رده بتن مصرفی (C25 (250 kg/cm2
عیار سیمان 350 کیلوگرم بر متر مکعب
نوع سیمان پرتلند تیپ 2
نسبت آب به سیمان 0.4 تا 0.45 همراه با فوق روان کننده کربوکسیلاتی
آرماتور مصرفی AIII - Ø8@15
سوراخ کف 150 میلیمتر (6 اینچ) 19 × 19 سانتیمتر
 

  

  

مشخصات فنی ارت پیت 

    در جدول مقابل مشخصات فنی ارت پیت تیپ  A و B آمده است. مطابق استاندارد IEC 62561-5، جنس ارت پیت باید با شرایط محل نصب آن مطابقت داشته باشد. بر این اساس در مواردی که در محل نصب ارت پیت امکان تردد وسایل نقلیه باشد، نمی توان از ارت پیت های پلاستیکی استفاده نمود چرا که این ارت پیت ها مقاومت لازم را در مقابل بارهای وارده ندارد. این درحالی است که جنس ارت پیت های تولیدی لوتوس بتن از بتن مسلح بوده و به راحتی می تواند بارهای وارده از جمله بار ترافیکی را تحمل نماید. 

    همچنین مقاومت جانبی این ارت پیت، مانع از تغییر شکل آن شده و از آسیب به شینه های مسی و اتصالات آنها جلوگیری می کند. قطر بازشو کف این ارت پیت های از 15 سانتیمتر به بالا بوده و از آنها می توان بر روی چاههای ارت کوچک، متوسط و بزرگ استفاده نمود. 

     ارت پیت های A و B جزء محصولات استاندارد لوتوس بتن بوده و سریعآ آماده تحویل می باشد. درصورتیکه ابعاد ارت پیت مورد نیاز شما با ابعاد ارت پیت تیپ A مطابقت ندارد، می توانید از دیگر انواع ارت پیت تولیدی لوتوس بتن استفاده نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به اینجا مراجعه فرمایید. 

 

 مصالح مورد استفاده در ساخت ارت پیت 

    رده یا کلاس بتن مورد استفاده در ساخت این نوع ارت پیت C25 می باشد که دارای مقاومت فشاری مشخصه 250 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است. نسبت آب به سیمان بتن مصرفی کمتر از 0.45 بوده که باعث افزایش مقاومت و دوام بتن می شود. استفاده از فوق روان کننده کربوکسیلاتی کارایی لازم را برای بتن ریزی در قالب فراهم می نماید. 

    برای مسلح کردن بتن از آرماتور AIII استفاده می شود که مقاومت جاری شدن آن 4200 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است. این نوع آرماتور جزء آرماتورهای استاندارد است که از آن در ساخت انواع بتن های مسلح استفاده می شود. قطر میلگرد مورد استفاده برای مسلح کردن بتن ارت پیت 8 میلیمتر و فاصله آنها 15 سانتیمتر می باشد. 

 

ارت پیت (دریچه ارت) پیش ساخته بتنی تیپ A

ارت پیت (دریچه ارت) پیش ساخته بتنی تیپ B

1000 کاراکتر باقیمانده است


 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

محصـولات

مشتریان

  شرکت تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو (ایساکو)
  بنیاد امور بیماریهای خاص
  بانک کشاورزی
  شرکت مدیریت تولید برق بعثت (نیروگاه بعثت)
  شرکت بلند پایه یادمان
  شرکت توزیع نیروی برق همدان
  شرکت کرمان موتور
  شرکت انتقال داده های نداگستر صبا (صبانت)
  شرکت صا ایران
  شرکت ساختمانی بانک ملت