earth pit, ارت پیت

 ارت پیت تیپ A

به منظور امکان دسترسی و بازدید و مرطوب کردن چاه ارت، معمولا لازم است که در روی زمین یک دریچه بازدید یا ارت پیت (Earth Pit) تهیه و نصب گردد. لوتوس بتن انواع مختلفی از این ارت پیت ها را تولید می نماید. یکی از پرکاربردترین مدل های این دریچه ها ارت پیت تیپ A  است که ابعاد آن 14*34*34 سانتی متر می باشد. گاهی به ارت پیت، دریچه ارت یا چاله ارت یا حوضچه ارت هم می گویند.
    این دریچه ها از نوع بتنی بوده و دارای یک درب بازشو در وسط هستند. ابعاد خارجی این دریچه  14*34*34 سانتی متر و ابعاد درب روی آن 23*23 سانتی متر است. همچنین در کف یک سوراخ به قطر 6 اینچ (150 میلیمتر) جهت دسترسی به چاه ارت تعبیه شده است. مشخصات کلی این دریچه در جدول آمده است.

همچنین برای اشنایی بیشتر  با منهول بتنی کلیلک کنید.

 

 مشخصات فنی ارت پیت تیپ A 

جنس بدنه بتن مسلح
شکل دریچه مکعبی
ابعاد خارجی 14*34*34 cm
رده بتن مصرفی (C25 (250 kg/cm2
عیار سیمان 350 کیلوگرم بر مترمکعب
نوع سیمان پرتلند تیپ 2
نسبت آب به سیمان 0.4 تا 0.45 همراه با فوق روان کننده کربوکسیلاتی
آرماتور مصرفی AIII - Ø8@15
سوراخ کف 150 میلیمتر (6 اینچ)

 

 مشخصات فنی ارت پیت تیپ A

    در جدول مقابل مشخصات فنی ارت پیت تیپ  A آمده است. مطابق استاندارد IEC 62561-5، جنس ارت پیت باید با شرایط محل نصب آن مطابقت داشته باشد. بر این اساس در مواردی که در محل نصب ارت پیت امکان تردد وسایل نقلیه باشد، نمی توان از ارت پیت های پلاستیکی استفاده نمود چرا که این ارت پیت ها مقاومت لازم را در مقابل بارهای وارده ندارد. این درحالی است که جنس ارت پیت تیپ A از بتن مسلح بوده و به راحتی می تواند بارهای وارده از جمله بار ترافیکی را تحمل نماید. 

    همچنین مقاومت جانبی این ارت پیت، مانع از تغییر شکل آن شده و از آسیب به شینه های مسی و اتصالات آنها جلوگیری می کند. قطر بازشو کف این  ارت پیت 6 اینچ (15 سانتیمتر) است که برای نصب بر روی چاههای ارت کوچک مناسب است. 

     این نوع ارت پیت جزء محصولات استاندارد لوتوس بتن بوده و سریعآ آماده تحویل می باشد. درصورتیکه ابعاد ارت پیت مورد نیاز شما با ابعاد ارت پیت تیپ A مطابقت ندارد، می توانید از دیگر انواع ارت پیت تولیدی لوتوس بتن استفاده نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به اینجا مراجعه فرمایید. 

 

 مصالح مورد استفاده در ساخت ارت پیت تیپ A

    رده یا کلاس بتن مورد استفاده در ساخت این نوع ارت پیت C25 می باشد که دارای مقاومت فشاری مشخصه 250 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است. نسبت آب به سیمان بتن مصرفی کمتر از 0.45 بوده که باعث افزایش مقاومت و دوام بتن می شود. استفاده از فوق روان کننده کربوکسیلاتی کارایی لازم را برای بتن ریزی در قالب فراهم می نماید. 

    برای مسلح کردن بتن از آرماتور AIII استفاده می شود که مقاومت جاری شدن آن 4200 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است. این نوع آرماتور جزء آرماتورهای استاندارد است که از آن در ساخت انواع بتن های مسلح استفاده می شود. قطر میلگرد مورد استفاده برای مسلح کردن بتن ارت پیت 8 میلیمتر و فاصله آنها 15 سانتیمتر می باشد. 

1000 کاراکتر باقیمانده است


 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

محصـولات

مشتریان

  شرکت تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو (ایساکو)
  بنیاد امور بیماریهای خاص
  بانک کشاورزی
  شرکت مدیریت تولید برق بعثت (نیروگاه بعثت)
  شرکت بلند پایه یادمان
  شرکت توزیع نیروی برق همدان
  شرکت کرمان موتور
  شرکت انتقال داده های نداگستر صبا (صبانت)
  شرکت صا ایران
  شرکت ساختمانی بانک ملت